Köpa papper

Arctic Paper Sverige

Om du vill beställa papper, har frågor om leveranstid välkommen att kontakta Emma, Josefine, Lisa, Jon, Else-Marie, Johnny, Lars, Anneli och Jeannette via:

Arctic Paper Sverige AB

Order +46 (0) 522 26 63 26

ordersverige@arcticpaper.com
E-post

Emma Tjäder

Team Leader Sales Coordinator

emma.tjader@arcticpaper.com

+46 (0)10 451 72 88 work

Josefine Svensson

Säljkoordinator

josefine.svensson@arcticpaper.com

+46 761 75 77 10 mobile

Lisa Milke

Säljkoordinator

lisa.milke@arcticpaper.com

+46 76 175 77 31 mobile

Jon Nordén

Säljkoordinator

jon.norden@arcticpaper.com

+46 761 757 740 mobile

Else-Marie Grundberg

Säljkoordinator

else-marie.grundberg@arcticpaper.com

+46 761 75 77 45 mobile

Anneli Christensson

Säljkoordinator

anneli.christensson@arcticpaper.com

+ 46 (0)10 451 71 45 work

Jeannette Carlson

Säljkoordinator

jeannette.carlson@arcticpaper.com

+46 (0)10 451 72 95 work

Har du funderingar kring papper?

Vi kan hjälpa dig med pappersval, dummies, prover och inspiration.

EvaLotta Blom

Affärsutvecklare Göteborg

evalotta.blom@arcticpaper.com

+46 761 757 737 mobile

Gabriella Larsson

Affärsutveckling Stockholm

gabriella.larsson@arcticpaper.com

+46 761 757 732 mobile

Vårt leveranslöfte

Följande leveranstider gäller inom Sverige:
Order före kl 15.00 levereras nästa dag. Vid behov kan vi erbjuda service med tidsbestämd lossning. OBS! Till leveransadresser i och norr om Sundsvall, beräkna ytterligare en dag. Deadline för order är kl 11.00.

On demand
Vid beställning av on demand är deadline kl 13 för leverans dagen efter.

 

Order
Vi finns på plats mellan kl 07.30-16.15